PASOWANIE NOWO PRZYJĘTYCH DZIECI

                                                 

Dnia 17 listopada 2020 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość 

Pasowania na Przedszkolaka wszystkich nowo przyjętych dzieci. 
Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie.
Maluszki dzielnie zaprezentowały zdobyte w przedszkolu umiejętności: recytowały wierszyki, tańczyły i śpiewały piosenki.

Pani Dyrektor za pomocą dotknięcia “zaczarowanym ołówkiem” każdego dziecka, dokonała uroczystego pasowania na prawdziwego przedszkolaka.
Po części oficjalnej na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
Dzieci otrzymały także piękne, pamiątkowe dyplomy oraz książeczki.

Rodzice byli na pewno bardzo wzruszeni i dumni ze swoich pociech oglądając nagranie z uroczystości w swoich domach.

Anna Tuchcińska

LINK DO GALERII

 

 

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2020r. w naszym przedszkolu, wszystkie dzieci uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię powstania pluszaków oraz obejrzały film, w którym miś Teddy Eddie oprowadził dzieci po swoim domku, pełnym zabawnych gości i wesołych niespodzianek. Każdą z grup odwiedzili goście. Miś Krzyś oraz miś Teddy Eddie. Nie brakowało tańców, wierszy i piosenek o tematyce misiowej oraz słodkich niespodzianek. Dzieci z każdej grupy wykonały prace plastyczno-techniczne o tematyce związanej z misiem. Cały dzień upłyną w bardzo miłej i radosnej atmosferze.

 Ewelina Olszewska

 LINK DO GALERII

 

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka. Z tej właśnie okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków zajęcia poświęcone powyższej tematyce, podczas których przedszkolaki dowiedziały się jakie są ich prawa, obejrzały bajkę edukacyjną pt. „Prawa dziecka”, a także uczyły się słów i melodii piosenki w wykonaniu Małej Orkiestry Dni Naszych „O prawach dziecka” , przy której odbywały się zabawy ruchowo-naśladowcze. Ponadto, dzieciaki na przygotowanych plakatach  z prawami dziecka odbiły pomalowane farbami dłonie. Działania i aktywności podejmowane tego dnia miały przede wszystkim na celu zwrócenie uwagi dzieci na przysługujące im prawa.  

Elżbieta Wtulich

LINK DO GALERII

 

W naszym przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też zaprosiliśmy nasze Dzieciaki i ich Rodziny do udziału w konkursie plastycznym,
pt. „ Moja Ojczyzna ukochana”, którego celem było:

        Zaangażowanie Rodziców do współpracy przy kształtowaniu u Dzieci poczucia tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej, a także uwrażliwiania ich na piękno naszej Ojczyzny.

  1. Zachęcanie, pobudzanie do podejmowania rodzinnych rozmów o ważnych i pięknych miejscach w Polsce, tradycjach, zwyczajach i symbolach narodowych oraz wspólnego wykonania pracy plastycznej na ten temat.
  2. Rozwijanie wyobraźni dzieci i ich kreatywności, poprzez współudział w wykonywaniu prac plastycznych.

 Do organizatorów wpłynęło 15 prac konkursowych, z których każda jest wyjątkowa
i niepowtarzalna. Uczestnicy konkursu  (zarówno Dzieci, jak i ich Rodziny ) otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy i jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych przedszkolnych konkursach. 

 

Organizatorzy:

Elżbieta Wtulich

Marta Pikus

LINK DO GALERII

Szkoła do Hymnu

Nasze przedszkole wspólnie z ponad 16 tyś. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych przystąpiło do akcji „Szkoła do Hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W naszym przedszkolu przeddzień Święta Niepodległości o godzinie 11:11 wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami odśpiewały hymn „Mazurka Dąbrowskiego”. Już od najmłodszych lat pielęgnujemy pamięć o bohaterach wspólnej wolności szczególnie, tych związanych z historią naszego regionu czy danego miejsca. W związku z pandemią w naszym kraju każda grupa indywidualnie odśpiewała wszystkie zwrotki hymnu, a oto relacja poniżej.

Marta Pikus

 

LINK DO GALERII

Październik – miesiącem modlitwy różańcowej

W październiku nasze przedszkolaki z grup „Biedronki”, „Pszczółki” i Sówki”  wraz
z wychowawczyniami odmawiały modlitwę różańcową. Każdego dnia staraliśmy się dziękować Maryi za otrzymane łaski, a jednocześnie prosząc Maryję o błogosławieństwo dla nas samych, naszych rodzin i dla całej społeczności przedszkolnej.

Marta Pikus

 

 

Link do Galerii

Konkurs plastyczny „Pani Jesień”.

 

Z inicjatywy nauczycieli Publicznego Przedszkola Dzieciątka Jezus w Mławie zorganizowano przedszkolny konkurs plastyczny, w którym udział wzięły dzieci wraz z nauczycielami ze wszystkich trzech grup wiekowych tj. 3,4 i 5latki. Tematem prac konkursowych była „Pani Jesień”.

Przedszkolaki pod kierunkiem swoich Pań wychowawczyń z wielkim zaangażowaniem pracowały i tworzyły postać  jesieni ubierając ją w różne dary, które wcześniej  dzieci  ze swoimi  rodzicami gromadziły w przedszkolnych „Kącikach przyrody”. Wszystkie prace wyszły bardzo piękne i zdobią nasze przedszkole na stworzonej wystawie pokonkursowej.

Każda z grup została nagrodzona i otrzymała od organizatorów upominki  do wspólnej zabawy w swoich salach.

 

Anna Tuchcińska

Link do Galerii

 

 

 

,, Strażnicy zdrowego stylu życia" – pierwsze wyzwanie

 Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. I tak w ramach programu autorskiego pt. ,, Strażnicy zdrowego stylu życia"  dzieci z naszego przedszkola podjęły się owocowo – warzywnego wyzwania. Każda grupa wybrała sposób na przetworzenie owoców i warzyw w ,,witaminową bombę".,,Biedronki" zrobiły sok, ,,Pszczółki" - sałatkę owocową, a ,, Sówki"  - sałatkę warzywną. Po skończonej pracy dzieci delektowały się  smakiem swoich wyrobów. Wszystkim bardzo smakowały, ponieważ wykonane były własnoręcznie przez dzieci, które napracowały się myjąc, krojąc, przecierając i mieszając owoce        i warzywa.. W ramach programu jeszcze nie raz dzieci zostaną zaangażowane w przygotowania pysznych  potraw , a przede wszystkim zdrowych.

Link do galerii

 

Serdecznie zapraszamy

wszystkich Rodziców/Dziadków wraz z Dziećmi

na Mszę św. w intencji społeczności przedszkola,

która odbędzie się w najbliższą niedzielę

tj. 04.10.2020r. o godz. 15:00

w Kościele Parafii Świętej Rodziny w Mławie.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który co roku przypada na 20 września, był dniem wyjątkowym i w naszym przedszkolu. Uczciliśmy to święto, organizując dla naszych Milusińskich wspaniałe zabawy. Były tańce w rytm wesołej muzyki, zabawy z balonami i chustą animacyjną, bańki mydlane, ale największą frajdą dla Przedszkolaków było malowanie twarzy…     

Nie zapomnieliśmy także o wysłuchaniu i nauce  hymnu Przedszkolaka.Korzystając z okazji życzymy wszystkim dzieciom cudownych i niezapomnianych przygód na drodze edukacji przedszkolnej.

Elżbieta Wtulich

 Link do galerii