Dni adaptacyjne w grupie ,,Biedronki”

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu 3-latka. Jak co roku w Publicznym Przedszkolu Dzieciątka Jezus
Parafii Świętej Rodziny w Mławie odbyły się Dni Adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni. Tu w przedszkolu. W tym roku dni te odbyły się 30 i 31 sierpnia. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce i zabawach integracyjnych. Zapoznane zostały z pomieszczeniami przedszkolnym i salą, w której będą przebywać w tym roku. Starannie wykonały też pierwszą pracę plastyczną pt.: „Biedronkowy pociąg”. Nie zabrakło – dla naszych pracowitych ,,Biedronek”, także słodkiego poczęstunku.  Następnie dzieci miały czas na zabawę w gronie nowych kolegów. Mamy świadomość, że nasze ,,Biedronki” nadal są w okresie adaptacji. Widzimy ogromne postępy – dzieci wiedzą, że posiłki jemy przy stolikach, siadają w kole na dywanie, starają się zapamiętać proste rymowanki, a także bawić się zgodnie – wciąż wdrażamy Kodeks Przedszkolaka, zawiązują się przyjaźnie. Rodzicom dziękujemy za zaufanie do naszego Przedszkola, a Dzieciom samych przemiłych dni.

Grażyna Majewska
Monika Florkowska