Dzień bezpiecznego internetu

W dniach 12, 19 i 23 lutego w każdej z grup przedszkolnych odbywały się zajęcia, których tematyka brzmiała: „Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu znamy, zawsze o nich pamiętamy!”. Spotkania zorganizowane zostały w  formie zabaw edukacyjnych, a ich celem było wdrażanie dzieci do kulturalnego i bezpiecznego korzystania z zasobów sieci internetowej. Podczas zajęć przedszkolaki próbowały określić  metodą „burzy mózgów”, czym jest i do czego służy  Internet. Dowiedziały się  również, za pomocą jakich urządzeń, można skorzystać z Internetu;  co można, 

a czego nie da się robić przez Internet i przede wszystkim – jak bezpiecznie korzystać z sieci i co robić w sytuacji zagrożenia w Internecie. Tematyka spotkań bardzo przypadła dzieciom do gustu, chętnie współpracowały podczas zajęć, z dużym zaangażowaniem wykonywały proponowane ćwiczenia, zabawy plastyczne, muzyczne, ruchowo-naśladowcze.

Elżbieta Wtulich

Biedronki

Pszczółki

Sówki