Dzień Pizzy

Międzynarodowy Dzień Pizzy w naszym Przedszkolu   9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. ,,Biedroneczki”, ,,Pszczółki” i ,, Sówki”  ten dzień obchodziły 10 lutego. Mimo, że  potrawa ta nie znajduję się w Piramidzie Zdrowego Odżywiania, o której ciągle przypomina się dzieciom w przedszkolu, to jednak jest to ulubiony przysmak wielu dzieci na całym świecie. Nasze Przedszkole postanowiło włączyć się w obchody tego święta i opiekunowie wraz z dziećmi przygotowali swoją własną zdrową pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: zarabianie ciasta na pizzę, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza trafiła do piekarnika, jej niesamowity aromat rozniósł się po całym Przedszkolu i wszyscy z niecierpliwością oczekiwali aż się upiecze. Dzieci z wielkim apetytem próbowały przygotowanej przez siebie  pizzy. Cały dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki temu wydarzeniu, wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza i zdrowsza.

Grażyna Majewska

Biedronki