Dzień Ziemi

21 i 22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi, znany też jako Światowy lub Międzynarodowy Dzień Ziemi. Działania podejmowane w związku z akcją, mają na celu promowanie postaw proekologicznych wśród naszych przedszkolaków, a także uświadomienie im, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi, i w jaki sposób należy postępować, aby chronić środowisko naturalne. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, w której to Pani Ziemia opowiedziała kim jest, co ją raduje, uszczęśliwia, a jakie zachowania człowieka  powodują, że jest smutna. Przedstawiła dzieciom kodeks z zasadami, których przestrzeganie pozwoli im zostać jej przyjaciółmi. Ponadto przedszkolaki uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, ruchowych oraz plastycznych, które pogłębiły ich wiedzę na temat ochrony naszej planety. Na zakończenie każda z  grup otrzymała dyplom za udział w zajęciach o ekologii.

Elżbieta Wtulich