Karetka Pogotowia w Przedszkolu

W ramach programu autorskiego Strażnicy zdrowego stylu życia poprosiliśmy  o spotkanie ze znanym nam lekarzem – tatą Jakuba.
Udało się! 17 maja na naszym przedszkolnym parkingu pojawiła się karetka pogotowia, którą przyjechał tata Jakuba.  Pan Marcin przybliżył dzieciom temat dbania o zdrowie, wizyt u lekarza, zrozumienia zakazu samowolnego spożywania lekarstw i nieznanych pokarmów, np. roślin. Następnie Sówki, Pszczółki i Biedronki mogły obejrzeć wnętrze karetki oraz poznać sprzęt medyczny ratujący ludzkie życie. Pan Marcin przypomniał przedszkolakom zasady bezpieczeństwa oraz numery telefonów alarmowych. Dziękujemy Panu Marcinowi za poświęcony czas, wspaniałe warsztaty medyczne, współpracę w zakresie zasad zdrowego stylu życia oraz upominki – naklejki.

Grażyna Majewska