Kreatywny Przedszkolak

STEMPLOWANE ZWIASTUNY WIOSNY – zadanie marcowe
W ostatnich dniach grupa „Pszczółki” wykonała marcowe zadanie związane z realizacją Ogólnopolskiego Projektu Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko.
Stemplowane zwiastuny wiosny, czyli jak przy użyciu waty, rolek po papierze toaletowym, plastikowych widelczyków, gałązek z drzew, kolorowych farb można stworzyć niezwykłą i ciekawą pracę przedstawiającą wiosenne kwiaty: tulipany, żonkile, przebiśniegi, krokusy, pierwiosnki i bazie.
Zobaczcie sami jakie wiosenne cuda wyszły przedszkolakom!

Anna Tuchcińska

„Maska karnawałowa”
W związku z trwającym karnawałem i  w ramach kolejnego zadania Ogólnopolskiego projektu „Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko” dzieci z grupy „Pszczółki” wykonywały maski karnawałowe. W trakcie wykonywania masek dzieci rozwijały swoje umiejętności plastyczno – manualne i puszczały swoje wodze fantazji.
Tworzenie masek sprawiło dzieciakom mnóstwo radości. Do ich wykonania  używali kolorowego papieru, brokatów, cekinów oraz błyszczących ozdób i wielobarwnych piórek.
Każda maska stanowiła małe dzieło sztuki. Wykonane maski zostały wyeksponowane w galerii prac „Pszczółek” na korytarzu przedszkolnym

Lampiony z okazji Dnia Babci i Dziadka
Grupa „Pszczółki” melduje wykonanie kolejnego zadania z projektu. Najpierw zadaniem przedszkolaków było pomalowanie makaronu w kształcie muszelek, kokardek, świderków w różnych kolorach i pobrokatowanie ich. Po wyschnięciu makaronu spryskaliśmy go bezbarwnym lakierem, który jeszcze bardziej  podkreślił piękne kolory makaroników. W kolejnych dniach kolorowe makaroniki  przyklejaliśmy do płyty CD, a w środek włożyliśmy świeczkę. Wszystkie lampiony zapakowaliśmy w celafon i udekorowaliśmy kokardką

„Zimowa kartka dla seniora”
Grudzień to miesiąc świąteczny i miły dla każdego, pełen dobroci, wytchnienia i radości. Nasze przedszkole  także nie zapomniało o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, a zwłaszcza o naszych seniorach z        Dziennego Domu Seniora+ w Mławie, którym sprawiliśmy moc  radości przekazując ozdoby bożonarodzeniowe wykonane przez dzieciaki wraz z rodzinami w ramach naszego przedszkolnego konkursu oraz dołączając do nich własnoręcznie wykonane świąteczne kartki w ramach naszego grudniowego zadania z projektu „Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko”, do których zostały dołączone piękne życzenia, napełniające serca odbiorców nadzieją na lepsze jutro. Poniżej dołączam galerię zdjęć z pięknie wykonanej pracy przez naszych przedszkolaków.

Kolejne listopadowe zadanie za nami!
Grupa „Pszczółki” z wielką ochotą zabrały się do pracy nad realizacją kolejnego zadania z naszego projektu „Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko”.
Tym razem dzieciaki do wykonania zadania wykorzystały dary jesieni z naszego kącika przyrodniczego, który sami tworzyli przez cały okres jesieni w naszej sali.
Na początku dzieci pocięły rolki papieru toaletowego na mniejsze kawałki, po czym przykleiły na uprzednio przygotowany karton wyłożony szarym papierem ( imitujący ramkę) tworząc w ten sposób pień i gałęzie drzewa. Następnie za pomocą kleju magicznego mocowały różne dary jesieni (jarzębinę, żołędzie, kasztany, orzechy, szyszki. Na koniec za pomocą korków stemplowały „liście” w jesiennych barwach.  Efekt końcowy pracy dzieci jest niesamowity! Zobaczcie sami. Miłego oglądania!

W ramach uczestnictwa w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko mieliśmy do wykonania pierwsze zadanie październikowe pt. „Jesienne barwy- eksperymentowanie z kolorami”.
Do zabawy potrzebowaliśmy: kilka bezbarwnych kubeczków z wodą, łyżeczki, kawałki kolorowej bibuły, płatki kosmetyczne, niebieską kartkę, szary papier. Najpierw wodę w kubeczkach barwiliśmy zamaczając w ciepłej wodzie kawałki bibuły i przy okazji wprowadzaliśmy elementy nauki kolorów- mieszania barw.
Gdy emocje związane z barwieniem wody już opadały przeszliśmy do barwienia płatków kosmetycznych. Aktywność ta pozwala dziecku eksperymentować z barwami, które przepięknie się prezentują na mięciutkich wacikach, i co najważniejsze bardzo wyraźnie  widać na nich proces mieszania barw, a dodatkowo jest oczywiście świetnym ćwiczeniem małej motoryki dziecka.
Na sam koniec odłożyliśmy prace do wyschnięcia. Następnego dnia mogliśmy dokończyć naszą pracę przyklejając barwne płatki do niebieskiej kartki ( na którą uprzednio dzieci przykleiły brązowy kawałek papieru- pień drzewa) i w ten oto sposób stworzyliśmy drzewa w pięknych jesiennych barwach liści. 
Efekt końcowy możemy potraktować jako dzieło sztuki czego dowodem jest niniejsza fotorelacja

Ania Tuchcińska