Kreatywny Przedszkolak

W ramach uczestnictwa w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Kreatywny Przedszkolak- Kreatywne Dziecko mieliśmy do wykonania pierwsze zadanie październikowe pt. „Jesienne barwy- eksperymentowanie z kolorami”.
Do zabawy potrzebowaliśmy: kilka bezbarwnych kubeczków z wodą, łyżeczki, kawałki kolorowej bibuły, płatki kosmetyczne, niebieską kartkę, szary papier. Najpierw wodę w kubeczkach barwiliśmy zamaczając w ciepłej wodzie kawałki bibuły i przy okazji wprowadzaliśmy elementy nauki kolorów- mieszania barw.
Gdy emocje związane z barwieniem wody już opadały przeszliśmy do barwienia płatków kosmetycznych. Aktywność ta pozwala dziecku eksperymentować z barwami, które przepięknie się prezentują na mięciutkich wacikach, i co najważniejsze bardzo wyraźnie  widać na nich proces mieszania barw, a dodatkowo jest oczywiście świetnym ćwiczeniem małej motoryki dziecka.
Na sam koniec odłożyliśmy prace do wyschnięcia. Następnego dnia mogliśmy dokończyć naszą pracę przyklejając barwne płatki do niebieskiej kartki ( na którą uprzednio dzieci przykleiły brązowy kawałek papieru- pień drzewa) i w ten oto sposób stworzyliśmy drzewa w pięknych jesiennych barwach liści.
Efekt końcowy możemy potraktować jako dzieło sztuki czego dowodem jest niniejsza fotorelacja

Ania Tuchcińska