Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa w naszym Przedszkolu

Wojewoda Mazowiecki oraz Mazowiecki Kurator Oświaty zaplanował w dniach 11 – 19 maja 2023r. Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa, w którym nasze Przedszkole, czyli nauczycielki i dzieci wzięły czynnie udział. W ciągu tygodnia odbywały się zajęcia, na których dzieci uczyły się jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach zdrowotnych i życiowych, powtarzały przepisy ruchu drogowego, mówiliśmy też o bezpieczeństwie na wyjazdach, wycieczkach. Jestem pewna, że wszystkie dzieci znają numery alarmowe na pamięć. Zaangażowaliśmy się w 100 % w tę akcję, uświetniając ją spotkaniami: z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbku, z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Mławie, edukatorami z Urzędu Transportu Kolejowego  oraz  panią doktor Katarzyną Wróblewską. Ci znakomici goście fachowo wytłumaczyli zasady bezpieczeństwa, przy okazji dzieci miały możliwość zwiedzenia samochodów: i straży, i policji, zapoznanie się z ich wyposażeniem, a nawet przedszkolaki mogły wcielić się w strażaka, np. ,, gasząc pożar” a w policjanta – emitując komunikat ostrzegawczy przez megafon z radiowozu. Edukatorzy z Urzędu Transportu Kolejowego, przeprowadzili bardzo wartościowe zajęcia na temat bezpieczeństwa w pociągu, na dworcu czy na peronie. A pani doktor zachęciła dzieci do dbania o własne zdrowe i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad właściwego odżywiania, regularnego ruchu (także na świeżym powietrzu), zachowania higieny (zwłaszcza rąk), właściwego doboru ubioru. Myślę, że cel akcji, czyli zwiększenie poczucia bezpieczeństwa dzieci,  został jak najbardziej spełniony.

Grażyna Majewska