prawa dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka. Z tej właśnie okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków zajęcia poświęcone powyższej tematyce, podczas których przedszkolaki dowiedziały się jakie są ich prawa, obejrzały bajkę edukacyjną pt. „Prawa dziecka”, a także uczyły się słów i melodii piosenki w wykonaniu Małej Orkiestry Dni Naszych „O prawach dziecka” , przy której odbywały się zabawy ruchowo-naśladowcze. Ponadto, dzieciaki na przygotowanych plakatach  z prawami dziecka odbiły pomalowane farbami dłonie. Działania i aktywności podejmowane tego dnia miały przede wszystkim na celu zwrócenie uwagi dzieci na przysługujące im prawa.

Elżbieta Wtulich

Biedronki

Sówki

Pszczółki