Patriotyczne bajkoczytanie

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości zaprosiliśmy do naszego przedszkola Panią Bogusię P. z mławskiej Biblioteki Pedagogicznej, która w teatrzyku Kamishibai zaprezentowała dzieciom legendę „O Syrence Warszawskiej” oraz „O smoku wawelskim”. Ponadto przedszkolaki wysłuchały wierszy o tematyce patriotycznej z książki Anny Paszkiewicz „Polak Mały”, które w przystępny sposób przekazują prawdę o ważnej części polskiej historii, nawiązują do najważniejszych jej wydarzeń, zwracają uwagę dzieci na polskie symbole narodowe: hymn, flagę biało-czerwoną i godło. Pani Bogusiu serdecznie dziękujemy za pouczające spotkanie i wspaniałą lekcję patriotyzmu. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę.

Elżbieta Wtulich

Biedronki