Sówki w ,,Laboratorium Przygody”

Na zakończenie roku szkolnego najstarsza grupa ,, Sówki” odwiedziła wyjątkowe miejsce – ,, Laboratorium Przygody”, był to prezent od rodziców za trud i pracę włożoną w naukę całoroczną jak i miłe zakończenie wspólnie przeżytych lat. Na pewno z dzisiejszego dnia wspomnień nie zabraknie nikomu! Dzieci rozpoczęły naszą wycieczkę dłuuuugim spacerem do wyznaczonego celu, następnie ,, rzuciły” się w wir szalonych zabaw w Sali do tego wyznaczonej: nurkowały w  basenach z kolorowymi piłeczkami, zjeżdżały na zjeżdżalniach, przemierzały  konstrukcję pełną labiryntów i zakamarków, okazały się niezłymi kierowcami, budowały wieże oraz relaksowały się na ogromnych piłkach. Po tak ,,ciężkiej” pracy dzieci zjadły smaczne nuggetsy z frytkami. Ale to nie koniec atrakcji! Dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych z robotyki Lego. Zbudowały swoje wyścigówki, a następnie z panią instruktor zaprogramowały za pomocą prostego, dostosowanego do ich wieku i umiejętności języka obrazkowego. Niesamowite wrażenie zrobiły na nich te poruszające się samochody, które w grupach samodzielnie zmontowały. Wraz z dziećmi dziękujemy rodzicom za wspaniałe spędzenie czasu. Szczęście na twarzach naszych podopiecznych to dla nas -wychowawczyń tej grupy – wzruszający widok. I nam pozostaną w pamięci te wspólne niezapomniane chwile.

Grażyna Majewska
Aneta Burakowska