Spotkanie z lekarzem

17 marca zawitał w naszym przedszkolu lekarz – pan Maciej Kacprzak – tata naszej Hani. To kolejne spotkanie z panem Maciejem i znowu atrakcyjne dla dzieci. Pan Kacprzak opowiedział dzieciom o wykonywanej przez siebie pracy. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać sprzęt medyczny wykorzystywany w pracy lekarza, dowiedziały się jak należy postępować kiedy jest się chorym oraz jak wygląda wizyta u lekarza. Przedszkolaki mogły też posłuchać odgłosów bicia serca prawdziwym stetoskopem. Pan doktor wspomniał również o szkodliwości palenia papierosów, nawiązując do programów:  profilaktycznego przedszkola oraz ,, Czyste powietrze wokół nas”. Dzieci zostały obdarowane kolorowymi plasterkami. Dziękujemy za przeprowadzenie niezwykle interesujących zajęć oraz podzielenie się wiedzą na temat wykonywanego zawodu.

Grażyna Majewska