Spotkanie z lekarzem

Dnia 29 października 2021r. nasze Przedszkole odwiedził tata Hani – lekarz. Pan doktor Maciej Kacprzak zwrócił uwagę na spożywanie zdrowych produktów, korzystanie z ruchu na świeżym powietrzu, higienę osobistą, jak i przestrzeganie zakazu samodzielnego zażywania leków. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia prawdziwego sprzętu medycznego potrzebnego przy badaniu. Chętne dzieci miały możliwość uczestniczyć w badaniach na niby, dzięki czemu na pewno nie będą bały się wizyty u lekarza. Pan Doktor opowiadał o swojej pracy oraz odpowiadał na wszystkie zadane pytania. Dla naszych odważnych przedszkolaków pan Maciej przygotował naklejki ,,Dzielnego Pacjenta” oraz długopisy – strzykawki. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że to spotkanie rozbudzi zainteresowanie zawodem lekarza. Bardzo dziękujemy Panu Doktorowi za poświęcony czas.

Grażyna Majewska

Biedronki

Pszczółki

Sówki

Zerówka