Spotkanie z policjantką

Dnia 12.01.2023 z najmłodszymi mieszkańcami Mławy spotkała się policjantka Ania(mama naszej podopiecznej Hani) oraz komisarz Mławiak. Policjantka przypomniała dzieciom zasady dotyczące bezpieczeństwa pieszych. Dzieci wiedzą, że miejsce oznaczone, znakiem D-6 to przejście dla pieszych. W tym miejscu nie wolno przebiegać, oglądać sobie sznurówek, patrzeć w telefon komórkowy. Należy zachować szczególną ostrożność, rozejrzeć się i gdy jest to absolutnie bezpieczne – pewnym krokiem przejść na drugą stronę jezdni. Niestety o tej prostej zasadzie nie pamięta wielu dorosłych, co zasmuca dzieci i policjantów.
„Ktoś się zagapi i jest wypadek” – mówią dzieci – „wypadek to nic miłego, to smutna sprawa”.
„Czy na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną też trzeba zachować szczególną ostrożność? – pyta policjantka – „Taaaaaaak” – zdecydowanie odpowiadają dzieci.  
Bardzo dziękujemy za zorganizowanie ciekawych zajęć Pani Ani Pawłowskiej.