„Strażnicy zdrowego stylu życia” – pierwsze wyzwanie

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. I tak w ramach programu autorskiego pt. ,, Strażnicy zdrowego stylu życia”  dzieci z naszego przedszkola podjęły się owocowo – warzywnego wyzwania. Każda grupa wybrała sposób na przetworzenie owoców i warzyw w ,,witaminową bombę„. ,,Biedronki” zrobiły sok, ,,Pszczółki” – sałatkę owocową, a ,, Sówki”  – sałatkę warzywną.

Po skończonej pracy dzieci delektowały się  smakiem swoich wyrobów. Wszystkim bardzo smakowały, ponieważ wykonane były własnoręcznie przez dzieci, które napracowały się myjąc, krojąc, przecierając i mieszając owoce i warzywa. W ramach programu jeszcze nie raz dzieci zostaną zaangażowane w przygotowania pysznych  potraw , a przede wszystkim zdrowych.