Teatrzyk pt. „Po Polsce podróże małe i duże”

W środę 10.11.2021r. nasi przedszkolacy byli uczestnikami niezwykłej podróży, zabrali nas na nią aktorzy ze studia artystycznego „Akada” z Suwałk. Za sprawą przedstawienia „Po Polsce podróże małe i duże” jakie dla nas przygotowali odwiedziliśmy najciekawsze miejsca w Polsce. Głównym Bohaterem spektaklu był smok Bazyli. Smok chcąc odwiedzić swego dziadka w Krakowie musiał przejść całą Polskę, opowiadając dzieciom o największych miastach i związanych z nimi legendach. Swoją podróż rozpoczął nad morzem, następnie wybrał się do Torunia, gdzie poczęstowano go przepysznymi piernikami oraz wtajemniczono w ich najważniejszy składnik. Z Torunia wybrał się do Poznania, sfotografował koziołki stukające się rogami i ruszył w dalszą drogę. W stolicy spotkał warszawską syrenkę, która wskazała mu drogę do Krakowa. W ciekawy i nietypowy sposób dowiedzieliśmy się wielu ważnych informacji na temat polskiej historii. Przedszkolacy chętnie uczestniczyli w podróży, włączali się do zabawy z Bazylim oraz pomagali mu odpowiadać na pytania. Oprócz ciekawych informacji smok Bazyli zapewnił nam świetną zabawę. Pożegnaliśmy aktorów wielkimi brawami, a dzieci były zachwycone przedstawieniem.

Anna Tuchcińska

Biedronki

Pszczółki

Sówki

Zerówka