„Sztuka emocji” Ogólnopolski projekt edukacyjny

Ogólnopolski projekt edukacyjny „sztuka emocji”, ma na celu skierować uwagę i działania nauczycieli oraz dzieci w obszar emocji, wykorzystując do tego sztukę pod jej wszelakimi postaciami! „Nauczyciel w tym projekcie staje się przewodnikiem dziecka po świecie emocji i to z najpiękniejszą pomocą – z pomocą sztuki!”

Projekt sztuka emocji radość

W ramach projektu ” Sztuka emocji” dzieciaki z  grupy Biedroneczki – wspólnymi siłami stworzyły „Jesienne drzewo radości „. Kolorowe liście, pyszne jesienne owoce wywołują w nas szczęście, uśmiech i dostarczają mnóstwo pozytywnej energii.

„Sztuka emocji – czy łzy mogą grać?” – w listopadzie Biedroneczki odkrywały smutek.

„Nadzieja – nosi niebieską sukienkę, bo ta Nadzieja jest z nieba, każdy powinien ją mieć…”.
W grudniu Biedroneczki odkrywały nadzieję. Oto nasze wspólne dzieło sztuki:

Czego się boję?”- strach ukazany w sztuce teatralnej.

W lutym odkrywaliśmy miłość – fotografie pełne miłości i czułych spojrzeń.

Czym jest złość i jak sobie z nią radzić? – tego Biedroneczki dowiedziały się  z książki pt. ” Gucio się złości „.

„Sztuka emocji „- DUMA ukazana w bajce pt. „Dumna Róża „

„Sztuka emocji” – spontaniczny,  dziecięcy  i jakże radosny taniec WDZIĘCZNOŚCI, wyrażony w piosence ” Piękny świat”.