„Technikoludek – czyli dziecko w świecie technologii”

Projekt „Technikoludek – czyli dziecko w świecie technologii” zakłada realizację 9 zadań. Wykonaliśmy już trzy. Poniżej krótka relacja:

1). We wrześniu grupa dzieci 5-letnich z radością wkroczyła w świat Technikoludka. Kim jest ich nowy przyjaciel i gdzie można go spotkać dzieciaki dowiedziały się z opowiadania „Pierwszy dzień w przedszkolu”. Podczas zajęć Sówki wykonały postać ulubionego robota, nauczyły się również słów i melodii hymnu, który samodzielnie stworzyliśmy specjalnie dla naszego gościa.

2). W październiku razem z Technikoludkiem obchodziliśmy „Światowy dzień uśmiechu”. Dzieciaki brały udział w zabawach , których celem było, m.in. zwrócenie uwagi na wartość relacji jakie nawiązujemy z innymi ludźmi, konieczność dbania o nie i pielęgnowania przyjaźni. Ponadto przedszkolaki wykonały pracę plastyczną „Uśmiechnięta emotka”, wcielały się w rolę fotografów, wspólnie tworząc galerię uśmiechu.

3). W listopadzie – w ramach projektu – obchodziliśmy Europejski Dzień Wynalazcy. Zgodnie ze słowami Alberta Ainstaina: „Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza. Nasza wiedza jest zawsze ograniczona, podczas gdy wyobraźnią ogarniamy cały świat”, warto rozbudzać wyobraźnię dzieci, a także pomóc uwierzyć im w to,  że każdy może odkrywać niezwykłe rzeczy, jeśli tylko użyje wyobraźni. Realizacja listopadowego zadania była zatem znakomitym początkiem przygody z odkrywaniem tajemnic świata nauki oraz niezwykłych wynalazków.

Elżbieta Wtulich

Za nami kolejne dwa zadania.
W grudniu dzieci przekazały on-line świąteczne życzenia organizatorom oraz wszystkim uczestnikom projektu Technikoludek, natomiast w styczniu uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Dzień wiedzy o pingwinach”. Poniżej krótka foto- oraz wideo-relacja prezentująca naszą przygodę z Technikoludkiem.

Zadanie lutowe polegało na zorganizowaniu obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Sówki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, zabawach ruchowych, plastycznych, oglądały bajki tematyczne, wzięły też udział w konkursie plastyczno-literackim „Uczymy nasze dzieci, jak być bezpiecznym w sieci”. Podjęte działania miały na celu utrwalenie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz urządzeń ekranowych.