WALENTYNKI, WALENTYNKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI…

Dzisiaj mamy walentynki
miejcie więc wesołe minki.
Uśmiech niech nie znika z twarzy,
i niech każdy sobie marzy,
byśmy się kochali wkoło.
Wtedy będzie nam wesoło!!!

W poniedziałek 12 lutego 2022r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Walentynki”. Grupa „Biedronek”, „Pszczółek”, „Sówek” i „O” wraz z wychowawczyniami tego dnia ubrała się na czerwono, i tym samym zapoczątkowała ten dzień we wspaniałe i miłe wrażenia. Z tej okazji udekorowaliśmy również salę papierowymi serduszkami oraz balonami w kształcie serca, a także zapoznaliśmy się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych.
Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. W tym dniu dzieci wspólnie bawiły się m.in. przy piosence „Mam serduszko, wielkie serce”, szukały drugiej połówki serca, układały walentynkowe serca z bibuły, bawiły się zrobionymi przez siebie opaskami z serduszkiem, rozwiązywały zagadki pt. „Kto kogo kocha? Kto kogo lubi?”, wykonywały walentynkowe prace plastyczne. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć

Anna Tuchcińska

Biedronki

Pszczółki

Sówki

Zerówka