Walentynki

Święto zakochanych zajmuje bardzo ważne miejsce w kalendarzu uroczystości przedszkolnych. Walentynki to wyjątkowy dzień, który świętowany jest nie tylko przez dorosłych, ale również dzieci. 15 lutego obchodziliśmy ten sympatyczny dzień w naszym przedszkolu.  Nie traktowaliśmy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako symbol przyjaźni, relacji międzyludzkich i radości ze wspólnego przebywania. Nasze przedszkolaki wzięły udział w wielu atrakcyjnych zajęciach poprzez wspólne ,,serduszkowe” zdjęcia, konstruowanie zwierzątek z różnej wielkości serduszek, zabawy balonikami w kształcie serc po pieczenie serduszkowych (i nie tylko) gofrów. W tym dniu było niezwykle miło i słodko. Mamy nadzieję, że wartości takie jak miłość oraz przyjaźń będą jednymi z podstawowych w życiu każdego młodego, a potem dorosłego człowieka.

Grażyna Majewska