Warsztaty kreatywne

W ramach zadań realizacji planu wspomagania, przedszkolaki z grup „Pszczółki” i „Sówki” uczestniczyły w warsztatach uczenia się kreatywnego myślenia. Temat przewodni zajęć brzmiał: „Tworzę coś nowego”, a ich głównym celem było rozwijanie ciekawości i kreatywności dzieci, poprzez samodzielne eksperymentowanie, doświadczanie, stawianie pytań oraz wnioskowanie. Podczas spotkania przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Krokodyl Warkot”, zadawały oraz odpowiadały na pytania dotyczące tekstu, oglądały kolorowe obrazki i rekwizyty związane z opowiadaniem. Nie lada wyzwaniem było dla dzieci słuchanie tekstu z zamkniętymi oczami i wyobrażanie sobie postaci występujących w bajce. Dużo radości dostarczyła dzieciom zabawa muzyczno-ruchowa przy piosence „Krokodyla znak”, a także zajęcia kreatywne, podczas których maluchy wykonały własnego krokodyla z pudełek po jajkach. Dzieciaki dowiedziały się również, co znaczy powiedzenie „Krokodyle łzy”, miały też okazję spróbować, jak smakują „marynowane krokodylki”. Dziękujemy Pani Agnieszce za kreatywnie spędzony czas.

Elżbieta Wtulich