Warsztaty plastyczne

22 października dzieci z naszej Zerówki brały udział w warsztatach plastycznych, których organizatorem był Tibidabu.pl. Jak wskazuje temat warsztatów „Doświadczamy nauki”, dzieci oglądały i wykonywały podczas zajęć doświadczenia chemiczno – fizyczne. Pierwszym zadaniem w którym uczestniczyły było niewidzialne pismo. Kolejny eksperyment dotyczył stanów skupienia wody i temperatur. Na zakończenie dzieci brały udział w zabawie „Cieczą Nienewtonowską”. Ciecz Nienewtonowska to doskonałe ćwiczenie sensoryczne, a także rewelacyjna zabawa, która pozwala poznać prawa fizyki rządzące światem, zaś udział w warsztatach plastycznych rozbudza i rozwija wrażliwość estetyczną dziecka oraz jego indywidualne zdolności twórcze, pobudza kreatywność uczniów, odkrywa  przyjemność tworzenia oraz pozwala cieszyć się z uzyskanego efektu.

Teresa Kicińska