21 lutego nasze przedszkole odwiedziła pani Justyna Koronowska pracownik Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mławie, która przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat zasad racjonalnego odżywiania. Dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych rzeczy na temat tego, co powinniśmy jeść i dlaczego. Wiemy również, że oprócz zdrowego odżywiania bardzo ważny jest ruch. Na początku spotkania przedszkolaki wysłuchały wiersza o owocach oraz warzywach. Dzieci z uwagą słuchały i odpowiadały na zadawane pytania. Po teorii przyszedł czas na zabawę. Zadaniem przedszkolaków było posmakowanie zdrowych owoców. Każdy ze smakiem oraz kwaśna mina smakował. Na zakończenie zajęć dzieci pokolorowały zdrowe owoce, a także wręczyły podziękowanie dla p. Justyny.

Monika Florkowska