Wizyta sówek w księgarni

Nasze przedszkolaki odwiedziły pobliską księgarnię „Esej” mieszczącą się przy ulicy Wójtostwo w Mławie. Celem wyprawy było przede wszystkim  rozwijanie kompetencji czytelniczych, zachęcenie dzieci do sięgania po ciekawe książki oraz zapoznanie z pracą księgarza oraz wyposażeniem księgarni.
Pan Cezary- przesympatyczny właściciel zapoznał nas z wyposażeniem tego miejsca. Ukazał różnorodność   i bogactwo wydawanych publikacji. Dzieci z zaciekawieniem przeglądały regały, zwłaszcza te z literaturą dziecięcą. Podczas wizyty dzieci wysłuchały krótkiej opowieści Kici Koci „Wiosna”. Odpowiadały na pytania, wykonały zadania i rozwiązały zagadki związane z przeczytaną bajką.
Od Państwa Kruszewskich- właścicieli księgarni dzieci otrzymały na pamiątkę „Bajki Perraulta” oraz mnóstwo zeszytów, zakładek i pysznych łakoci
Spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera panująca w tym magicznym miejscu pełnym kolorowych książeczek. Dzieci na zakończenie jak na przedszkolaków przystało podziękowały za wspólną zabawę i ruszyły w promieniach wiosennego słońca do przedszkola.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Przedszkolaki z grupy „Sówki” wraz z p. Anią