Wizyta u stomatologa

W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej.
W ramach kształtowania dalszych nawyków prozdrowotnych, dnia 08.06.2022 r. odwiedziliśmy pobliski gabinet stomatologiczny. Pan stomatolog – Stanisław Sutkowski jest dziadkiem naszej podopiecznej –  Hani. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz higienę jamy ustnej, jak również przestrzegania zdrowej diety. Pan doktor przyjął nas bardzo serdecznie. Zapoznał dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśnił jak się leczy zęby, pokazał, wraz z Hanią, działanie sprzętu medycznego. Następnie, pan doktor przeprowadził pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”, a także przeczytał książeczkę edukacyjną na temat przełamywania lęku w gabinecie dentystycznym. Każde dziecko mogło usiąść na fotelu, na którym pan stomatolog leczy zęby. Na koniec wizyty dzieci dostały od pana doktora zabawny upominek.
Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie lekarskim. Mam nadzieję, że będą go systematycznie odwiedzały w ramach wizyt kontrolnych oraz pozbędą się lęku z tym związanego.

Grażyna Majewska

Biedronki

Pszczólki

Sówki

Zerówka