Wycieczka do Parku Nauki Torus

5 listopada dzieci z grupy „0” udały się na wycieczkę do Parku Nauki Torus w Ciechanowie. Jest to wyjątkowe centrum nauki – miejsce interaktywnej edukacji przez zabawę, które usytuowane jest obok jednej z najbardziej niezwykłych wież. Na samym początku zwiedzania Pani Przewodnik bardzo dokładnie wyjaśniła wszystkie etapy realizowania poszczególnych zadań, które dzieci wykonywały z wielką chęcią. Były to: „ Wieża ciśnień”, „Skręcone nici”, „Zbuduj most”, „Chwiejne konstrukcje”, „Siłowanie na koła”, Latający dywan”, „Krajobraz zamkowy”, „Podnoszenie ciężarów”, „Ekran mgłowy”, „Lewitująca piłka”, „Obrotowy stół”, „Magnetyczny most” oraz „Inna perspektywa” i Selfie z wieżą. Po zwiedzaniu sal ekspozycyjnych, w których dzieci bawiły się i wykonywały różne doświadczenia, przyszedł czas na udział w warsztatach „Śladami zwierząt”. Pan bardzo ciekawie opowiadał o zwierzętach zamieszkujących różne części świata, prezentował zdjęcia ich występowania oraz ślady. Na zakończenie pobytu, dzieci mogły na specjalnej masie zrobić ślad łapki pieska lub kotka. W drodze powrotnej udaliśmy się do McDonalda. Wszyscy z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do przedszkola. Cóż to była za super przygoda! Niesamowite atrakcje i wrażenia towarzyszyły dzieciom tego dnia.

Teresa Kicińska