Wycieczka ,,Pszczółek” do Mini Zoo

12 września grupa ,,Pszczółki” wybrała się na wycieczkę autobusową do mini zoo „Przystanek Alpaki i inne zwierzaki” w Cegielni Lewickiej.
Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt zamieszkujących tę wiejską zagrodę, kształtowanie świadomości przyrodniczej przedszkolaków, integrowanie grupy we wspólnej zabawie oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Pani przewodnik oprowadziła dzieci po gospodarstwie oraz opowiedziała wiele ciekawostek o każdym gatunku zwierząt. Przeprowadziła również ciekawe zajęcia dydaktyczne na temat alpak, dzięki temu dzieci poznały ten nowy dla nich gatunek zwierząt. Następnie własnoręcznie nakarmiły zwierzątka: kaczki, króliki, papużki, gęsi, świnki morskie, kozy oraz alpaki.
Przyglądanie się zachowaniu różnych zwierzątek budziło wśród dzieci wiele pozytywnych emocji, co chwilę dało się słyszeć śmiech wśród naszych podopiecznych. Na koniec dzieci wykonały ,, alpaki”, które na pamiątkę zabrały do domów. Wycieczka udała się fantastycznie!

Grażyna Majewska