Wycieczka ,,Sówek” do Mini Zoo

 5 czerwca grupa ,, Sówki” wybrała się na wycieczkę Mławską Kolejką Turystyczną do mini zoo „Przystanek Alpaki i inne zwierzaki” w Cegielni Lewickiej. Tego dnia dzieci miały okazję poznać te cudowne zwierzęta. Dowiedzieliśmy się skąd one do nas przybyły i w jakim celu ludzie je hodują. Dużo ciekawych wiadomości zdobyliśmy, również, na temat innych zwierząt zamieszkujących tę wiejską zagrodę.. Pani przewodnik oprowadziła dzieci po gospodarstwie oraz opowiedziała wiele ciekawostek o każdym gatunku zwierząt. Przeprowadziła również ciekawe zajęcia dydaktyczne na temat alpak, dzięki temu dzieci poznały ten nowy dla nich gatunek zwierząt. Następnie własnoręcznie nakarmiły zwierzątka: bociana, króliki, papużki, osiołka, świnki morskie, kozy oraz alpaki. Przyglądanie się zachowaniu różnych zwierzątek budziło wśród dzieci wiele pozytywnych emocji, co chwilę dało się słyszeć śmiech wśród naszych podopiecznych. Na koniec dzieci dostały breloczki z alpakami, które na pamiątkę zabrały do domów. Wycieczka udała się fantastycznie! Dodatkowym jej atrybutem był przejazd mławską ,, ciufcią” i pobyt na świeżym powietrzu

Grażyna Majewska