Zrób to sam

W trakcie zajęć przedszkolaki  kształcą swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznają zasady prawidłowego odżywiania się, które są niezbędne w dorosłym życiu.
Doskonalą umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni.

Ponadto w czasie zajęć przedszkolaki kształcą umiejętności współpracy w grupie, czerpią radość ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz doskonalą umiejętność samodzielnego przygotowywania prostych potraw.
W trakcie zajęć dzieci uczą się pieczenia prostych ciast, ciasteczek, przyrządzania deserów, przygotowywania kanapek, sałatek i surówek oraz doskonalą umiejętności nakrywania do stołu, ozdabiania go, a także kulturalnego zachowywania się przy nim.