Eko zajęcia

W dzisiejszych czasach, dbanie o planetę stało się bardzo ważne. Mawia się o tym na okrągło, a bycie eko jest wskazane. Pewne nawyki stały się już codzienną rutyną, jak między innymi segregowanie śmieci. Bardzo ważnym zagadnieniem jest także zdrowe odżywianie. Ekologia stała się częścią nas. Na zajęciach dzieci poprzez zabawę, kreatywne działania opiekuna, dowiadują się czym jest Ziemia, jak o nią dbać, jak można jej pomóc. Krok po kroku odkrywają skarby natury, ucząc się szacunku i miłości do niej. Jak wiadomo, najlepsza jest nauka poprzez doświadczenie, dlatego też tutaj warto postawić na ciekawe zajęcia praktyczne. Wychodzenie z dziećmi na dwór, pokazywanie im przyrody, zachęcanie do dotknięcia kory drzewa czy gałęzi: to wszystko jest urozmaiceniem, przekazanie faktów w sposób ciekawy i atrakcyjny.