Biblioteka

W dniu 24 września nasze Sówki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Mławie. Dzieciaki, podczas lekcji bibliotecznej zgłębiły swą wiedzę na temat świata książek oraz czytelnictwa,  dowiedziały się, na czym polega praca bibliotekarza, jakie kroki należy podjąć, aby zostać czytelnikiem biblioteki, a także jakie zasady obowiązują w tym miejscu . Przedszkolaki wysłuchały pouczającej bajki, której treść dotyczyła opieki nad zwierzętami, zachwycały się wielością i bogactwem kolorowych książeczek, zadawały wiele pytań, na które z cierpliwością odpowiadała Pani Bibliotekarka. Ogromu radości dostarczył dzieciom udział w quizie, podczas którego sprawdziły swą wiedzę na temat jesiennej pory roku.  Spotkanie przebiegło w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze,  za co serdecznie dziękujemy pracownikom mławskiej biblioteki.

Elżbieta Wtulich