Profilaktyka dotycząca covid-19 (koronawirus).

Informacje dotyczące działań profilaktycznych w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach zachorowaniami na koronawirusa (covid-19).

• PROSZĘ, BY NIE POSYŁAĆ przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola.
  • W przypadku, gdy nie było kontaktu z osobą chorą na sars-cov-2 (koronawirus), nie ma powodu do obaw.
  • Jeżeli, dziecko wróciło z terenów występowania covid-19 i ma objawy grypopodobne. Należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną i zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
  • Rodzicom dziecka do 8 roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia, przedszkola lub szkoły z powodu covid-19 należy się zasiłek opiekuńczy .

Jednocześnie zachęcam do śledzenia na bieżąco informacji na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Polecam Państwu oficjalną rządową stronę internetową, gdzie znajdują się poszerzone informacje profilaktyczne: http://www.gov.pl/koronawirus

Kontakt do najbliższej stacji sanitarno epidemiologicznej – tel.: 23 654 35 73, fax.: 23 654 33 36.

W przypadku wątpliwości można zadzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia lub poinformować o jej działaniu innych – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).