„Pszczółki” z wizytą na Poczcie

22 października dzieci z grupy „Pszczółki” wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie  z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe oraz miały okazję stemplować listy. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Pani, która nas oprowadzała własnoręcznie przygotowane podziękowania wraz ze słodkim upominkiem. Wycieczka była ogromnym przeżyciem dla przedszkolaków. Dziękujemy za tak miłą wizytę.

Marta Pikus