Rozstrzygnięcie konkursu literackiego : ..Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy”

W naszym przedszkolu realizowany jest program autorski pt. „Strażnicy zdrowego stylu życia”. Kierujemy go do naszych przedszkolaków. To właśnie w tym wieku zaczynają się wyrabiać nawyki żywieniowe. Warto, żeby te nawyki od razu były prawidłowe i pozwalały cieszyć się zdrowym i długim życiem. Zdajemy sobie sprawę, że edukacją należy objąć również osoby dorosłe, z których dzieci czerpią przykład. Nasze działania kierujemy równolegle do nauczycieli i  rodziców. W związku z tym został ogłoszony konkurs literacki: „Zdrowo jemy – zdrowo żyjemy”, skierowany do naszych przedszkolaków i ich rodzin.  Na konkurs wpłynęło wiele pięknych i pomysłowych wierszy. Wiersze zachęcają  do częstego spożywania owoców i warzyw,  zdrowego odżywiania i uprawiania sportu.  Trudno było wybrać najlepszy, dlatego wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni. Oprócz upominków i dyplomów wiersze zostały zebrane w jeden zbiorek, który wisi na tablicy wejściowej w przedszkolu.
Bardzo dziękujemy dzieciom i ich rodzinom za zaangażowanie i udział w konkursie. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Grażyna Majewska
Aneta Burakowska