Światowy Dzień Rzucania Palenia

Nasze przedszkole 16 listopada obchodziło Światowy Dzień Rzucania Palenia. W zajęciach edukacyjnych wzięły udział 4 grupy: Biedronki 3-latki (20 osób) w spocie filmowym zapoznały się
z papierosem oraz wykonały prace plastyczną „Papierosom – Mówię STOP, starsze grupy Pszczółki (20 osób), Sówki (23 osoby) oraz grupa „0” (19 osób) poprzez opowiadanie, wiersz i pogadankę oraz inscenizację palenia papierosów odkryły jak palenie szkodzi ludziom. Na zakończenia dnia dzieci wykonały pracę plastyczną. Celem przeprowadzonych zajęć  było podjęcie działań w zakresie profilaktyki palenia tytoniu. Dzieci poznały jak papieros niszczy nasze zdrowie oraz życie oraz sposoby jak skutecznie go zastąpić np.: owocami bądź warzywami lub ulubionym sportem. W rzucaniu palenia ważna jest pomoc osób bliskich, aby skutecznie przetrwać trudny czas jakim jest rzucania palenia.

Marta Pikus

Biedronki

Pszczółki

Sówki

Zerówka