WIZYTA W BIBLIOTECE GRUPA 0

1 października dzieci z grupy „0” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Mławie (oddział dziecięcy). Było to dla nich pierwsze spotkanie, stąd rozpoczęło się ono od zapoznania z zasadami korzystania z biblioteki. Następnie dzieci wysłuchały bajki pt. „O wilku, który nie lubił czytać”. Po wysłuchaniu rozmawiały na temat jej treści, oceniając zachowanie bohaterów. W dalszej części spotkania dzieci wybierały numery losując w ten sposób zagadkę z Drzewa Owocowego”, po czym odpowiadały na pytania zadawane przez Panią Bibliotekarkę. Czas minął bardzo szybko. Na zakończenie pełnego wrażeń spotkania dzieci wręczyły Pani podziękowanie za sympatyczne spotkanie z książką oraz za przybliżenie im swojej pracy zawodowej. Na pożegnanie otrzymały od Pani lizaki. Dzieci zapowiedziały, że będą częstymi gośćmi, gdyż spotkanie z biblioteką było dużym przeżyciem dla przyszłych czytelników.

Teresa Kicińska