Dzień Chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodzinnym czy też przedszkola. Tak również w piątek 29.09.2023r. nie mogliśmy zapomnieć o tym ważnym święcie jakim jest ,, Dzień Chłopaka ” W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, dyplomy Super Chłopaka oraz złożyły życzenia i uściskały, a następnie wszystkie dzieci zasiadły do słodkiego poczęstunku. Grupa „Biedronki” udała się na dużą salę na „Turniej Sportowy”. Ćwiczeniom, tańcom i zabawom nie było końca. Ponadto dzieci z grupy ,, Pszczółki „, ,,Sówki” oraz grupa ,,Zero” tego dnia udały się na pieszą wycieczkę do Straży Pożarnej w Mławie, gdzie nie brakowało atrakcji. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zawodu Strażaka. Następnie mogli obejrzeć całe wyposażenie wozu strażackiego, wysłuchały również opowieści o trudnej
i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego oraz lejąc wodę. Dzieci, wracając do przedszkola z zachwytem opowiadały swoje wrażenia.

Aneta Burakowska

Biedronki

Pszczółki

Sówki

Zerówka