Wizyta na Policji

Przedszkolaki z grup „Sówki” i „Pszczółki” wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Celem wyjścia było poznanie komisariatu Komendy Powiatowej Policji i pracy policjanta. Przed wejściem czekała na nas Pani aspirant sztabowy Anna Pawłowska, która powitała wszystkich i zaprosiła do odwiedzenia komisariatu. Pierwszym pomieszczeniem, do którego weszliśmy była policyjna dyżurka – miejsce, w którym przyjmowane są wszystkie zgłoszenia. Dzieci zobaczyły też wyposażenie policjanta i zostały zapoznane z pracą oraz rolą jaką pełnią w naszym społeczeństwie. Tematem wiodącym spotkania były bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw, a także w kontaktach z osobami obcymi. Policjanci starali się przekazać dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Mówili o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom. Dzieci bardzo chciały zobaczyć jak wygląda miejsce, w których przebywają osoby zatrzymane za jakieś przestępstwa lub przewinienia i udało się! Dzieci były zadowolone. Ze spotkania wyniosły też wiadomości na temat pracy policjantów w różnych warunkach, m. in. na wodzie, lądzie. Na zakończenie spotkania, każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło wśród uczestników wyjścia najwięcej emocji. Dzieci miały okazję poznać zastępcę komisarza -nadkom. Roberta Górczyńskiego, który obdarzył dzieci odblaskami. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i cenne wiadomości.

Grażyna Majewska