„Kochani przez Boga” – program religii

Cel  ogólny – znajomość i uczenie się podstawowych elementów religii katolickiej i odkrywanie Boga jako dawcy świata i życia.

Cele  szczegółowe:

• Przedstawienie Pana Boga jako kogoś, kto nas zna i kocha.
  • Dziecko wie, że Maryja jest Matką wszystkich uczniów Pana Jezusa, czyli naszą Matką
  • Ukazanie modlitwy różańcowej jako sposobu poznawania Pana Jezusa.
  • Zapoznanie dzieci z historią treści i znaczeniem modlitwy pańskiej.
  • Zapoznanie dzieci z osobą Anioła Stróża i budzenie ufności do Niego.
  • Zapoznanie dziecka z historią Bożego Narodzenia i Jego przesłaniem.
  • Przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
  • Ukazanie niedzieli nie tylko jako dnia odpoczynku, ale przede wszystkim jako szczególnego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym.
  • Ukazanie dziecku roli księdza: uczenie ufności i życzliwości wobec Kapłanów.
  • Dziecko rozumie Wielki Post jako czas zmiany się na lepsze z pomocą Pana Jezusa.
  • Z radością witamy Pana Jezusa z Jerozolimy (Niedziela Palmowa).
  • Opowiadanie biblijnego wydarzenia zmartwychwstania Pana Jezusa.

Środki dydaktyczne – Pismo Święte, ilustracja Pana Jezusa wśród dzieci, obrazki Anioła Stróża,  obraz Maryi, plakaty itp.
Metody – rozmowa, opowiadanie, pokaz, lektura Pisma Świętego, śpiew, praca plastyczna, itp.

Program religii jest dostosowany do każdej grupy wiekowej.

Prowadzący – Marta Stawińska
Grupa I, II, III, IV